Категорија на прелистување

Локално

Продолжуваат протестите кај Оревоец во Прилепско против ископот на конзорциумот „Бехтел и Енка“

Тие протестираат повеќе од десет дена, а во меѓувреме преку правен застапник доставени се преставки до прилепскиот основен суд за обезбедување докази и до Уставниот суд за преиспитување…
Повеќе ...

“Сите на велосипед” по 18-ти пат во Прилеп – Може да учествуваат од најмали до најстари!

По повод Денот на сесловенските просветители „Свети Кирил и Методиј“ утре во Прилеп, по 18-ти пат ќе се одржи спортско-рекреативната манифестација “Сите на велосипед” Стотици…
Повеќе ...

Девојчиња изнатепале соученичка кај “Бизнис центарот” во Прилеп

Вчера, 22.05., во 14:55часот, П.С.(50) од Прилеп пријавил во Полициската станица Прилеп, дека по завршување на часовите, а во близина на “Бизнис центарот” во градот, неговата малолетна…
Повеќе ...

Ограбена канцеларијата на МАТИЧНОТО во Прилеп: Крадецот изнесол компјутери, куќишта и документи

На 11.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека во период од 10.05.2024 до 11.05.2024 од страна на непознат сторител било влезено во канцелариски простории сопственост на Министерство…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content