Категорија на прелистување

Вести

Чествување за Бубевски, Пехчевски, Мирчевски и Двојаковски, бранители на Македонија кои загинаа во…

Во Берово денеска се одбележуваат 23 години од смртта на загинатите бранители Зоран Бубевски, Никола Пехчевски, Љупчо Мирчовски и Димитар Двојаковски, кои загинаа во воениот конфликт…
Повеќе ...

МНР: Македонските граѓани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

Поради влошенета безбедносна ситуација во Либан, Министерството за надворешни работи ги повикува македонските државјани кои се наоѓаат во оваа држава, да ја напуштат во прва можна…
Повеќе ...

Директорката ги организира партиските вработени за изборите во СДСМ

Наместо да се занимава со сериозните недостатоци во битолската болница, на директорката Елизабета Ивановска (СДСМ) приоритет и е да ги организира партиски вработените да се регистрираат…
Повеќе ...

Денеска е Педесетница (Духовден) – Слегување на Светиот Дух и роденден на Црквата

Православните христијани денеска го одбележуваат празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден). Педестница спаѓа меѓу големите Господови празници. Меѓу народот е познат со…
Повеќе ...

Оризовите ниви во Кочанско половина месец оставени без вода, земјоделците протестираат

Земјоделските производители од кочанското село Грдовци попладнево организираа протест во оризовите ниви затоа што повеќе од половина месец нивните површини се оставени без вода.…
Повеќе ...

Приватните автобуси од понеделник од 10:00 НЕМА ДА ВОЗАТ

Скопје од понеделник ќе остане без приватни превозници. Причината што приватните превозници ќе престанат да превезуваат патници од 10 часот во понеделник, е што немаат сметка повеќе да…
Повеќе ...

Бизнисмените се алчни и вештачки ги зголемуваат цените за да направат поголем капитал

За еден месец најосновните трошоци за живот пораснале за над 200 денари. Според пресметките на синдикатот, на едно четиричлено семејство за да преживее во јуни, му требаат 60.325…
Повеќе ...

УЕФА отвори истрага против албанскиот репрезентативец Даку

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави вечерва дека отвори истрага против албанскиот репрезентативец Мирилинд Даку во врска со националистичките скандирања против македонската…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content