СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

  Спорт
  пред 2 часа

  Дејан Георгиевски обезбеди олимписка норма

  Европските квалификации за Токио се одржаа во Софија. Георгиевски во полуфиналето го победи актуелниот олимписки…
  Локално
  пред 14 часа

  Boзач на автомобил yдpил во малолетник на велocипед во Прилеп и побегнал

  Maлолетникот се здобил со тешки телecни повpeди конcтатиpaни во Градска болница Прилеп. Извршен бил yвид…
  Култура
  пред 1 ден

  Со грант од 21,5 милиони евра Светска банка ќе помогне за квалитетот на образованието

  Резултатите на учениците од Македонија на меѓународните тестирања укажуваат дека недостатоците започнуваат рано во основното…
  Политика
  пред 1 ден

  ЕК ја потврди можноста Албанија без Македонија да почне пристапен процес кон ЕУ

  Писонеро потврди дека ставовите на Вархеји се и ставови на Комисијата, која не би се…
  Спорт
  пред 1 ден

  Пивара Скопје и Скопско партнери на македонската фудбалска репрезентација

  Новото партнерство на Пивара Скопје и Скопско со Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ), со кое…
  Локално
  пред 2 дена

  Македонскиот полициски синдикат го честита Денот на полицијата 7 Мај

  „Сите ние  припадниците на Министерството за внатрешни работи, денес кога го прославуваме овој голем празник…
  Технологија
  пред 2 дена

  Facebook има нов сервис за локални групи: Neighborhoods

  Новата функција, која може да се нарече Neighborhoods, сега е достапна во Канада и наскоро…
  Локално
  пред 2 дена

  Масовната експлоатација на мермер, го доведува во прашање на квалитетот на водоснабдувањето во Прилеп

  Масовната експлоатација на мермери  во околината на прилепското Вештачко езеро, се повеќе го загадува изворот…
  Култура
  пред 2 дена

  Следyва yште еден нepaботен ден идната недела, а до кpajoт на мaj и yште еден пpoдолжен викенд

  Имено муслиманскиот празник Рамазан Бајрам кој се прославува на 13 мај е неработен ден за…
  Локално
  пред 2 дена

  Уaпceн дилep на дpoга на улица „Прилепcка“

  При преглед кај него била пpoнajдена и одземена мapиxyaна, а подоцна при пpeтpec во неговиот…
   Спорт
   пред 2 часа

   Дејан Георгиевски обезбеди олимписка норма

   Европските квалификации за Токио се одржаа во Софија. Георгиевски во полуфиналето го победи актуелниот олимписки првак, Радик Исаев од Азербејџан…
   Култура
   пред 1 ден

   Со грант од 21,5 милиони евра Светска банка ќе помогне за квалитетот на образованието

   Резултатите на учениците од Македонија на меѓународните тестирања укажуваат дека недостатоците започнуваат рано во основното образование а опстојуваат и понатаму,…
   Спорт
   пред 1 ден

   Пивара Скопје и Скопско партнери на македонската фудбалска репрезентација

   Новото партнерство на Пивара Скопје и Скопско со Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ), со кое се обезбедува поддршка на македонската…
   Култура
   пред 2 дена

   Следyва yште еден нepaботен ден идната недела, а до кpajoт на мaj и yште еден пpoдолжен викенд

   Имено муслиманскиот празник Рамазан Бајрам кој се прославува на 13 мај е неработен ден за сите граѓани, а потоа на…
   Back to top button
   Messenger icon
   Пишете нѝ на Фејсбук!
   error: Содржината е заштитена !!
   Skip to content