Здравје
  пред 17 часа

  Регистрирани 1.093 новозаразени, починаа 28 лица

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3084 тестирања, а регистрирани…
  Земјоделие
  пред 23 часа

  Исплатени субвенции за овошни и градинарски култури

  Владата и Агенцијата водат сметка не само за руралниот развој и подобрување на животот во…
  Здравје
  пред 1 ден

  Овие намирници ги сметаме за здрави, но не се препорачува да се даваат на бебиња

  На бебињата не им требаат многу калории, но им требаат многу хранливи материи и здрави…
  Економија
  пред 1 ден

  Агенцијата за вработување објави повик за невработени: Аплицирајте до 30-ти ноември

  Агенцијата за вработување на Република Северна Македонија на ден 02.11.2020 година објавува: Јавен оглас за…
  Технологија
  пред 1 ден

  Конзоли или компјутери: Кој има подобра графика? (ВИДЕО)

  Секако, ова зависи од многу параметри, а „YouTuber“-от „Cycu1“ одлучи да ја спореди новата видео-игра…
  Здравје
  пред 1 ден

  Само по 200 брзи тестови дневно за цела источна Македонија, листите веќе преполни

  Сега се вклучуваме во правење на брзите тестови. Лаборанти од Делчево и кАменица се испратени…
  Локално
  пред 2 дена

  Донирани 400 брзи тестови за потребите на прилепчани

  Компанијата донираше 400 брзи тестови во Здравствен дом Прилеп со цел поефикасно справување со здравствената…
  Здравје
  пред 2 дена

  Денеска одново голема бројка нови слyчаи во Прилеп

  Починати се 30 лица, девет пациенти од Скопје (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55,…
  Локално
  пред 2 дена

  Прилеп бара дополнителни рестриктивни мерки, на Инфективното ќе ротираат матични лекари

  Прилепскиот кризен штаб од главниот штаб во државава бара заострување и воведување дополнителни рестриктивни мерки.…
  Технологија
  пред 2 дена

  „Xiaomi“ испорача рекордни 46,6 милиони смарфони и стана трет по големина бренд за паметни телефони во светот

  Бројот на испорачани телефони е поголем за 45,3% во споредба со истиот период од минатата…
   Култура
   пред 3 дена

   „Обој го светот во портокалово“ – 16 дена активизам под мотото #КажиНе на насилството врз жени и девојчиња

   По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за елиминација на насилството врз жените, со портокаловото осветлување на скопската тврдина Кале, Владата…
   Култура
   пред 3 дена

   Конкурс “Детските раце творат за Македонија” – пријавете ги вашите дечиња

   Почитувани Македонци насекаде низ светот, многу сме горди што имаме шанса да го организираме меѓународниот литературно-ликовен конкурс на тема „Детските…
   Култура
   пред 4 дена

   Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм деновиве?

   Некои од нив се сончаат на тераса, други ја истражуваат Македонија, а трети се на третмани за разубавување. Што прават…
   Култура
   пред 5 дена

   Проверете дали ве има: Резултати од конкурси за доделување стипендии за средношколци за учебната 2020/2021 година

   На веб-страницата на МОН се објавени резултати од конкурсите (клик ТУКА) за доделување сто стипендии за талентирани ученици, сто стипендии за талентирани ученици…
   error: Содржината е заштитена !!
   Skip to content