Категорија на прелистување

Локално

Жителите од овие прилепски населби од утре ќе имаат нарушено водоснабдување

Соопштение од ЈКП Водовод и канализација Прилеп: -Почитувани сограѓани, Ве известуваме дека поради поголем технички зафат на главниот цевковод ф400 со кој со вода се снабдуваат…
Повеќе ...

Прилеп се подготвува за традиционалниот фестивал на пивото, годинава од 9 до 11 август

Фестивалот со дведецениска традиција, кој Прилеп и Македонија ги етаблираше високо на балканската туристичка мапа, по ланското ребрендирање од „Пивофест“ во „Prilep Beer Weekend“,…
Повеќе ...

Петмина повредени во сообраќајка меѓу патничко возило и трактор во Прилепско

Вчера во 20.30 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека помеѓу село Ропотово и село Сарандиново, општина Долнени се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило…
Повеќе ...

„Голема роденденска прослава на Прилепска Пиварница во Прилеп“

На 13 јули, сабота, со почеток од 20 часот, во срцето на Прилеп, на централниот градски плоштад, ќе се одржи голем целовечерен настан за одбележувањето еден век од постоењето на…
Повеќе ...

Извлечен заглавениот возач на камион на патот Росоман-Прилеп

Возачот на камионот кој беше заглавен меѓу паднати дрвја на патот помеѓу Росоман и Прилеп е извлечен и не е повреден, соопштија од ЦУК „Конкретно, заглавениот камион на патот кај…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content