Категорија на прелистување

Македонија

Чествување за Бубевски, Пехчевски, Мирчевски и Двојаковски, бранители на Македонија кои загинаа во…

Во Берово денеска се одбележуваат 23 години од смртта на загинатите бранители Зоран Бубевски, Никола Пехчевски, Љупчо Мирчовски и Димитар Двојаковски, кои загинаа во воениот конфликт…
Повеќе ...

МНР: Македонските граѓани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

Поради влошенета безбедносна ситуација во Либан, Министерството за надворешни работи ги повикува македонските државјани кои се наоѓаат во оваа држава, да ја напуштат во прва можна…
Повеќе ...

Денеска е Педесетница (Духовден) – Слегување на Светиот Дух и роденден на Црквата

Православните христијани денеска го одбележуваат празникот Педесетница – Слегување на Светиот Дух (Духовден). Педестница спаѓа меѓу големите Господови празници. Меѓу народот е познат со…
Повеќе ...

Приватните автобуси од понеделник од 10:00 НЕМА ДА ВОЗАТ

Скопје од понеделник ќе остане без приватни превозници. Причината што приватните превозници ќе престанат да превезуваат патници од 10 часот во понеделник, е што немаат сметка повеќе да…
Повеќе ...

Субвенционираниот студентски оброк го „јаде“ инфлацијата, студентите бараат промени

Финансиска поддршка од 140 денари дневно или 840 денари неделно добиваат студентите како субвенциониран студентски оброк што можат да ги искористат од понеделник до сабота. Мерката е…
Повеќе ...

Ваучери за спортски камп за најдобрите одбојкарки и ракометарки од училиштата во Кисела Вода

Одбојкарките од ООУ „Партенија Зографски“ и ракометарките од ООУ „Кузман Шапкарев“ кои се победници во општинската лига на спортови ја посетија Општина Кисела Вода. Остварија средба…
Повеќе ...

Венко (Заев) за вас вратата е затворена: Герила акција во СДСМ Аеродром

„Венко (Заев) за вас вратата е затворена“. Тоа е пораката која им ја порачаа граѓаните на Аеродром на Зоран Заев и Венко Филипче. Оваа герила акција доаѓа по кандидирањето на Венко…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content