Претседателот не го потпишува Указот, Џафери смета дека Иванов е должен да го стори тоа

Државниот врв се огласи по изгласувањето на Законот за употреба на јазиците. Премиерот Заев тврди дека е целосно во согласност

Read more

Во Ниш идната недела заедничка седница меѓу владите на Македонија и на Србија

Владите на Република Македонија и на Република Србија идната среда, на 21 март ќе одржат трета  зедничка седница во Ниш.

Read more

Царовска во ОН: Со конкретни мерки го унапредуваме статусот на жените и девојчињата

– Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска учествува на 62-та сесија на Комисијата за статусот на жените на

Read more

САД остануваат посветени на поддршката на Македонија

САД остануваат посветени на поддршката на Македонија – ова го порача помошникот-државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот

Read more

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ