Политика

Утре Совет за безбедност – Дали ќе се одлучи да се воведе полициски час?

За утре е закажан Советот за безбедност во Вила Водно. На покана на претседателот Стево Пендаровски, на седницата, ќе присуствува министерот за здравство, Венко Филипче.

Ќе се разговара за актуелната ситуација со пандемијата на ковид-19 во земјава. Седницата на Совет за безбедност ја најави и премиерот Заев, кој кажа дека се прават анализи за следните чекори во справување со ковид-19, а се размислува и за рестрикции.

Мнозинството во Комисијата за заразни боилести е на ставот дека полициски од 21 часот нема да даде некои резултати, додека ако биде од 17 или од 18 ќе има подобри резултати, кажа Заев.


Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content