Политика

Во МНР средба за ко-претседавањето на Македонија и Бугарија со Берлинскиот процес

Во Министерството за надворешни работи претпладнево ќе биде одржан работен појадок на шефот на дипломатијата Бујар Османи со амбасадорите на Бугарија Ангел Ангелов, на Германија Анке Холштајн, на ЕУ Дејвид Гир и на земјите од Западен Балкан.

Работниот појадок е дел од активностите во рамките на Заедничкото ко-претседавање на Република Македонија и Република Бугарија со Берлинскиот процес.

Предвидено е воведни обраќања да имаат Османи, Ангелов, Холштајн и Гир, соопшти МНР.


Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content