Локално

Нови 35 случаи на коронавирус во Прилеп

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска, вторник, 27 октомври, во општина Прилеп има 35 нови случаи на коронавирус, а 10 лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи изнесува 338, од кои 298 се наоѓаат на домашно, а 40 на болничко лекување.

 

Во домашна изолација и самоизолација се наоѓат 620 лица. Вкупниот број на заразени од Ковид-19 од почетокот на пандемијата изнесува 1144.


Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content