Спорт

ВИДЕО: Маестро Ѓоковиќ – час по тенис низ улиците на Белград

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, по кој знае кој пат, докажа и покажа дека е светска големина од човек, овој пат на улиците низ Белград.

Член на стручниот штаб на кошаркарската репрезентација на Србија, Адам Таталовиќ, објви видео материјал од Ѓоковиќ на Инстаграм, видео со кое ја воодушеви Србија.

 

Новак излегол на прошетка со своето куче низ улиците на Белград, а потоа среќава група на мали деца, на кои им оддржува час по тенис.

Воодушевените дечиња го прашувале Ѓоковиќ за совети околу тенисот, а видеото наиде на многу позитивни коментари за потегот на српскиот тенисер.

Тагови
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани теми

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: Содржината е заштитена !!
Skip to content