Ознака на прелистување

Спорт

Следете го ВО ЖИВО боксерскиот турнир „Јордан Мијалков“

Денес во Штип ќе се одржи третиот Меѓународен боксерски турнир „Јордан Мијалков во организација на БК Пинк пантер. Турнирот ќе биде двомеч меѓу македонски и бугарски  боксери (од БК…
Повеќе ...

10 медали за џудистите од СЕИШИН Прилеп од силен Меѓународен турнир во Грција

На двата дена настапија над 500 натпреварувачи од околу 40 клубови од 10 држави. ЏК – СЕИШИН -Прилеп активно учествуваше двата денови и зеде учество со вкупно 11 натпреварувачи, при…
Повеќе ...

Жива е ракометна Македонија и седми пат во низа ќе игра на Светско првенство!

Тоа што се чинеше речиси недостижно по поразот од 34:27 во Торсхавн не ја поколеба машката ракометна репрезентација на Македонија, која славеше со 34:26 над Фарски Острови во реваншот…
Повеќе ...

Прилепските џудисти од “Сеишин” меѓу најдобрите на силниот меѓународен турнир “Скопје Опен 2024”

Вчера (11.05.2024) во Скопје се одржа Меѓународниот турнир во џудо за помлади пионери, пионери и кадети “Скопје Опен – 2024”. Турнирот беше во организација на ЏК Ипон- Скопје, а на…
Повеќе ...

Македонските одбојкари подобри од Романија во пријателски натпревар

Машката сениорска одбојкарска репрезентација на Македонија одиигра тренинг натпревар против селекцијата на Романија и оствари победа од 3:2 во сетови. Сепак, мора да се напомене дека…
Повеќе ...

Ждрепката за полуфиналето на Купот на Македонија во ракомет ќе се одржи в четврток

Ракометната федеерација на Македонија (РФМ) објави дека в четврток напладне ќе ја изврши ждрепката за полуфиналето на Купот на Македонија и во машка и во женска конкуренција. По…
Повеќе ...

Јанчев: ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци оди во финале во Купот на Македонија!

Ова е прво финале во клупската историја на Тиквеш, па разбирлива е еуфоријата кај кавадарчани, воедно и оптимизмот пред мечот за трофејот што овој тим ќе го води следниот месец против…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content