Македонија очекува чиста препорака и безусловна препорака за почеток на преговорите со ЕУ

Македонија очекува ЕК утре во Извештајот за напредокот на земјата да излезе со безусловна препорака за почеток на преговорите со

Read more

Захариева-Ременски: Бугарија и Македонија се искрени пријатели

Бугарската вицепремиерка и министерка за надворешни работи Екатерина Захариева денеска се сретна со претставници на парламентарната Група за соработка со

Read more

САД остануваат посветени на поддршката на Македонија

САД остануваат посветени на поддршката на Македонија – ова го порача помошникот-државен секретар за Европа и Евроазија во Стејт департментот

Read more

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ