Ознака на прелистување

ЕУРО 2020

Организиран пречек на македонските фудбалери на скопскиот аеродром

По тој повод се организира достоинствен пречек со цел фановите да ги дочекаат како што доликува своите љубимци кои со игрите, и покрај трите порази, сепак не нè разочараа.…
Повеќе ...

Македонија против Украина во битка за осминафинале на ЕУРО2020

Македонскиот селектор на Игор Ангеловски на вчерашната официјална прес – конференција истакна дека неговите избраници ги очекува најважниот натпревар во кариерата. Дојдовме на ЕУРО…
Повеќе ...

„Би-Би-Си“ објави Топ 20 таленти на Евро 2020, помеѓу нив е и Елмас!

Во овој избор се наоѓа и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, за играчот на Наполи се вели дека постигна четири голови во евроквалификациите и уште два во првите три меча од…
Повеќе ...

Казахстан последна проверка за македонскиот тим пред ЕУРО 2020

Селекторот Игор Ангеловски на вчерашната прес-конференција најави измени во составот, истакнувајќи дека дуелот против Казахстан со почеток од 18 часот на арената „Тодор Проески“ ќе биде…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content