Категорија на прелистување

Технологија

Европол: Уапсени четири луѓе во голема меѓународна операција против ширење малициозен софтвер

Тоа беше „најголемата досега операција против ботнети, кои играат главна улога во ширење на софтвер со кој се бара откуп“ . Апсења се извршени во Ерменија и Украина, и извршени се и 16…
Повеќе ...

На што треба да внимавате кога купувате онлајн (за да не бидете измамени)?

Иако купувањето од вашиот дом е најпрактично, сепак со себе носи и голем број на ризици. На што мора да обрнете внимание за да не бидете измамени и да не станете мета на хакери и…
Повеќе ...

Microsoft започна да ги известува корисниците на Windows 10 за крајот на поддршката за системот

На 14 октомври 2025 година завршува поддршката која ја добива Windows 10, па иако Microsoft ќе им понуди на компаниите и корисниците можност да доплатат за дополнителни три години на…
Повеќе ...

Фејсбук воведува голема промена за корисниците

Вертикално снимените видеа се многу популарни и сеприсутни, па така во апликацијата Фејсбук приказот на сите видеа стандардно ќе биде вертикален, додека хоризонталната ориентација ќе…
Повеќе ...

Google официјално ја стартуваше мрежата Find My Device за Android

Технологијата користи здружена мрежа од повеќе од милијарда уреди со Android за да им помогне на луѓето да ги пронајдат своите изгубени гаџети со основна функционалност во согласност со…
Повеќе ...

Користејќи го овој трик, ќе добиете попрецизни резултати од пребарувањето во Google

Иако Google неодамна воведе промени во начинот на кој работи неговиот пребарувач за да се справи со овие проблеми, содржината генерирана од вештачка интелигенција и SEO мамките зад која…
Повеќе ...

Како да добиете попрецизни резултати кога пребарувате со Google?

Иако Google неодамна воведе промени во начинот на кој работи неговиот пребарувач за да се справи со овие проблеми, содржината генерирана од вештачка интелигенција и мамките за…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content