Категорија на прелистување

Спорт

УЕФА отвори истрага против албанскиот репрезентативец Даку

Европската фудбалска федерација (УЕФА) објави вечерва дека отвори истрага против албанскиот репрезентативец Мирилинд Даку во врска со националистичките скандирања против македонската…
Повеќе ...

Во три недели, три пиедестали: Емили Иваноска од Прилеп прва до целта на ноќната трка “Биди своја”…

Низ битолските улици се одржа второто издание на женската атлетска ноќна трка “Биди своја”. Оваа година учество зедоја 350 учеснички, и сите покажаа истрајност и цврстина поминувајќи ја…
Повеќе ...

Два технички нокаути и една победа на поени! Прилепските “АСОВЦИ” одлични во второто коло од Првата…

Во саботата во Штип се одржа 2.коло на Првата и Младинска бокс лига, каде одличен настап имаа и младите боксери од боксерскиот клуб “АС” од Прилеп. Мартин Трајкоски загуби на поени,…
Повеќе ...

Следете го ВО ЖИВО боксерскиот турнир „Јордан Мијалков“

Денес во Штип ќе се одржи третиот Меѓународен боксерски турнир „Јордан Мијалков во организација на БК Пинк пантер. Турнирот ќе биде двомеч меѓу македонски и бугарски  боксери (од БК…
Повеќе ...

10 медали за џудистите од СЕИШИН Прилеп од силен Меѓународен турнир во Грција

На двата дена настапија над 500 натпреварувачи од околу 40 клубови од 10 држави. ЏК – СЕИШИН -Прилеп активно учествуваше двата денови и зеде учество со вкупно 11 натпреварувачи, при…
Повеќе ...

Жива е ракометна Македонија и седми пат во низа ќе игра на Светско првенство!

Тоа што се чинеше речиси недостижно по поразот од 34:27 во Торсхавн не ја поколеба машката ракометна репрезентација на Македонија, која славеше со 34:26 над Фарски Острови во реваншот…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content