Проект „Променете го начинот на размислување-Спорт за сите“

Националната федерација за спорт и рекреација на инвалидите на Македонија – Македонски параолимписки комитет денес ги промовираше заклучоците од проектот „Променете

Read more

Државните ракометни шампиони во кадетска конкуренција, на прием кај градоначалникот Јованоски

Mладите ракометари на РК „Прилеп“ и членовите на стручниот штаб, кои станаа државни прваци во кадетска конкуренција, денеска ја посетија

Read more

Pin It on Pinterest

РАДИО ХОЛИДЕЈ