СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Отворен паркот за миленици во населбата “Типски” во Прилеп

Во населбата “Типски” во Прилеп доуреден просторот на новиот парк за миленици.

Одгледувачите конечно добија место каде можат да ги прошетаат своите домашни миленици, па затоа реализацијата на овој проект наиде на голем број позитивни коментари.

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content