СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Николовски во Прилеп ќе ги додели првите договори за закуп на земјоделско земјиште

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски, денеска во Прилеп ќе ги додели првите договори за закуп на земјоделско земјиште.

Доделувањето ќе се одржи во Подрачната Единица – Прилеп на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content