СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Кој е најпосетуваниот домен во 2021 година

Во текот на 2021 година, TikTok стана најпосетуваниот интернет домен во светот.

Според истражувањето на американската технолошка компанија Cloudflare, услугата за споделување кратки видеа TikTok беше најпосетуваниот интернет домен во 2021 година.

Популарниот сервис беше пред Google, кој беше лидер во сообраќајот во претходните години.

На листата на најпосетувани домени во минатата година се Facebook, Microsoft и Apple.

Меѓу првите десет се наоѓаат сајтови и апликации, Amazon, Netflix, YouTube, Twitter и WhatsApp.

TikTok најпрво го презеде водството на 17 февруари, а од 10 август речиси секој ден е пред Google во однос на посетите.

Апликацијата TikTok забележа над три милијарди преземања ова лето, што само на Facebook му успеа претходно.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content