Прилепските градинки подготвени утре да ги отворат вратите за децата

Шесте прилепски градинки се подготвени од утре да ги отворат вратите за престој на децата според сите протоколи и заштитни мерки. Според Орце Тодоровски, директор на детските градинки…
Повеќе ...

Следната недела ОДЛУКА дали ќе продолжи мерката за ослободување од работа за хронично болните

Министерот за здравство Венко Филипче синоќа најави дека на почетокот на следната недела ќе биде донесена одлука дали ќе продолжи да важи мерката за родителите на деца кои сега се…
Повеќе ...

Запленети марихуана и стебла канабис во Прилепско, дилерот притворен

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против Т.Н. (53) од Прилеп поради Неовластено производство и продажба на дрога. По…
Повеќе ...

Објаснето кои граѓани ќе може да го одложат плаќањето на кредитот уште 6 месеци

Вториот период на одложена отплата на кредитите нема да ги опфати сите корисници на кредитни производи, туку оние коишто се соочуваат со реални потешкотии предизвикани од ковид-кризата,…
Повеќе ...

Потврдени 166 нови случаи на коронaвирус во Македонија, нема починати пациенти

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа нема починати лица од коронавирусот, а потврдени се 166 нови случаи. Оздравени се 224 пациенти. Од МЗ информираат…
Повеќе ...

Факултетите на УКИМ ќе објават ранг-листи на пријавени кандидати според успехот во средно…

Факултетите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј"-Скопје денеска ќе објават прелиминарни ранг-листи со резултати од успехот од средно образование на кандидатите што се пријавија на…
Повеќе ...

Седница на Владата, Заев ќе им предаде на министрите мандатни писма со утврдена мисија и задачи

На седницата, како што информираат од владината прес служба, премиерот Зоран Заев на министрите ќе им ги предаде мандатните писма со утврдената мисија и задачи во нивниот мандат.…
Повеќе ...

35 години јубилеј „Бајага и Инструктори“ – ќе се слави со концерт во Скопје на 13 септември

По тој повод вчера Момчило Бајагиќ-Бајага се сретна со новинарите за да ги најави сите детали околу концертот, што воедно е и прв негов концерт од почетокот на пандемијата. – Ова ќе…
Повеќе ...

Оценувањето ќе се врши во училиштата, а учебната година ќе заврши на 10 јуни

Како што појасни, иако наставата ќе се одвива преку интернет, оценувањето на учениците ќе биде со нивно физичко присуство во училиштата. -Се подготвува посебно упатство за оценување.…
Повеќе ...

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content