СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Уапсени десетина полициски службеници за фалсификување патни исправи

Денеска се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, информираа од МВР.

Како што информираа од Министерството за внатрешни работи, после повеќе од една година истрага и документирање на активностите на криминалната група во која имало десетина полицајци, припадници на МВР во координација со Канцеларијата за истраги на американската амбасада и „Интерпол“ претпладнево спроведоа акција.

Во акцијата се уапсени десетина полициски службеници, а од Министерството за внатрешни работи информираа дека акцијата и натаму е во тек.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content