СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Собранието осветлено во сина боја во чест на Меѓународниот ден на ретките болести

Собранието вечерва беше осветлено во една од боите на ретките болести, односно во сина боја, со што се приклучи на одбележувањето на Меѓународниот ден на ретките болести, а во знак на поддршка на преку 300 милиони лица кои живеат со некоја ретка болест, соопшти собраниската прес-служба.

Собранието, како дом на граѓаните ја дава својата силна поддршка, затоа што силно верува дека сите граѓани на светот имаат исти права на оваа планета и со заеднички труд на сите може да се промени многу. Ретките се многу! Ретките се силни! Ретките се моќни!, информираат од собраниската прес-служба.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content