СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Земјоделие

Снежните навеви го забранија сообраќајот за камиони на повеќе патни правци

Сообраќајот на другите патишта се одвива непречено. Снег паѓа во западниот дел на државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content