СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Снег на планините, најмногу во туристичките центри (ФОТО)

Прогнозата на метеоролозите речиси се исполни, снег утрово има на речиси сите повисоки планини во земјава.

Снегот е добредојден за туристичките скијачки центри во земјава како што се Маврово, Попова Шапка, Крушево, Пониква и Копанки.

 

 

Според фотографиите може да се забележи дека утрово имаме насекаде снег и сонце.

УХМР инаку најавува снег и за во следните денови.

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content