СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Сите на градски – Победа денеска мора да победи!

На три кола до крајот сите карти се отворени во Втората лига – Исток. Слога Виница ја предводи табелата со 54 бода, а веднаш зад незе се Победа и Беласица со по 53.

Денешното 25-то коло може да биде клучно за директниот пласман во Првата лига. На градскиот стадион “Гоце Делчев” во Прилеп со почеток од 17:00ч. Победа ја пречекува Беласица, а во истиот термин Слога ќе ја дочека екипата на САСА од Македонска Каменица.

Едно е сигурно – мора да се победи денеска во Прилеп, а Победа во таа мисија ќе има поддршка од неколку илјадна публика на трибините.

За натпреварот деновиве многу се зборува. Играчите се мотивирани, а мотивирана и полна со елан е и прилепската публика.

Се очекува големо присуство и на навивачката група “Мајмуни” кои ќе бидат дополнителен ветер во грбот на “црвено-белите”.

Во претходните два натпревари помеѓу Победа и Беласица сезонава, мрежите мируваа. До крајот на сезоната Победа ќе го пречека Пехчево и ќе гостува кај Слога во последното коло.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content