СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Седница за пратенички прашања во Собранието

Во Собранието денеска ќе се одржи седница за пратенички прашања.

Седница за пратенички прашања се одржуваат секој последен четврток во месецот, но овој пат таа е закажана за денеска на барање на Владата.

Почетокот на денешната седница е закажан за 11:00.

Делегацијата на Собранието во Парламентарното собрание на ОБСЕ во 11:30 часот ќе има средна со шефот на Мисијата на ОБСЕ во земјава Килијан Вал.

Во Собранието денеска ќе се одржи и работна средба на Интерпартиската парламентарна група за заштита на природата и борба против загадувањето и климатските промени, позната како „Зелена група“, на која ќе се расправа за формирање на работна група за креирање законски решенија за решавање на проблемот со бездомните животни.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content