СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Репертоар на прилепскиот театар “Војдан Чернодрински”

Репертоар на театарот “Војдан Чернодрински” за оваа недела

Во петок (25.11.2022) со почеток од 19:30 часот – „МИСТЕРИЈА БУФО“ во режија на Андреј Цветановски

Резервации на влезници на тел. 076 442 378.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content