СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Рекламата на Мекдоналдс ќе ве потсети дека треба да му дозволите на детето во вас да блесне овој Божиќ

Мекдоналдс ги зачуди сите со прекрасна анимирана реклама што ќе натера многу луѓе да размислат, особено родителите на големи деца кои веќе не ја делат истата возбуда како порано. Видеото го прикажува животот на една мајка, која се обидува да го разбуди божиќниот дух кај нејзиниот пораснат син, кој ја заборавил магијата на празниците.

Божиќ е повеќе од празник, тоа е најдоброто време за поврзување со семејството. Некои од вас можат да се препознаат себеси на видеото, некои се возбудени родители кои сè уште го сакаат Божиќ и сакаат да го направат посебен за своите деца. Сепак, има многу деца кои пораснале и веќе не се чувствуваат возбудено за време на овие празници. Но, можете да најдете нов извор на инспирација и да вратите дел од тој празничен дух.

Играчките и подароците можеби веќе не се толку возбудливи, но ако нешто можете да научите од ова видео, тоа е дека овој ден не е само за материјални работи. Целта е да бидете заедно со семејството и да си поминете убаво.

 

На крајот на оваа емотивна реклама, „големото дете“ му дозволува на неговото внатрешно дете да излезе на виделина и конечно се сеќава зошто овој ден е толку посебен. Сите можеме да научиме нешто од оваа приказна и да се обидеме да го направиме овој ден посебен за нас и за нашето семејство бидејќи никој не е премногу стар за Божиќ.

 

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content