СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пpилепcките екипи на вpвот во пинг понг

На пинг понгарскиот календар на програмата беа натпреварите од 13 и 14 коло до Cупер лигата.

Прилепската екипа на Младост 96 го чува лидерското место и со две сигурни победи, ја задржа предноста од две победи повеќе од градскиот ривал Младост.

Сигурни победи против Телеком Нец со 4-1 и учесникот во плеј офф екипата на Шампиони ФА со резултат 4-0. Како сигурен патник во плеј офот се наметнува екипата на Телеком НЕЦ 2, екипа која заедно со Младост 96 има 100 процентен учинок во пролетниот дел на првенството.

 

Во првиот натпревар две победи извојува Станојковски, додека по една победа извојуваа Костовски и Костадиновиќ. Поенот го изгуби Рикалоски, a недостасуваше Лашкоски.

Во вториот натпревар кој беше дерби на колото, убедлива победа против конкурентот во плеј оффот Шампиони ФА.

Со тоа ППК Младост96 во плеј оффот, со два конкуренти со кои би можеле да играат, ќе имаат предност на стартот од 1-0.

Наредниот викенд кој е претпоследен од регуларниот дел, ППК Младост96 ќе игра со Работнички и Телеком Нец 2.

Младинските екипи на МЛадост96 наредната недела ќе го играат мастерсот до 18 години.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content