СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанец пријавил дека му ИЗБЕГАЛА ЖЕНАТА

На 23.04.2022 во 11:30 часот во Полициската станица Прилеп, Д.Ј.(37) од Прилеп пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга П.А.(23). Тој се сомнева дека е можно да е во Штип или Скопје, кај нејзини роднини.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content