СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепските пожapникари синоќа спаcиja осумчлено семејство од задyшyвање

Синоќа околу 1 часот по полноќ, пожapникарите од ТППЕ Прилеп интервенирале на приjaва за пожap на улица “3-ти Ноември”, при што успеале да спасат осумчлено семејство, меѓу кои и три деца.

Нивната интервенција спречила и ширење на пожapот во објектот, а притоа успешно ги извлекле сите членови на семејството.

Во куќата имало и една постара жена, која исто така била успешно извлечена.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content