СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Првиот ден на турнирот “Св. Никола”: Ова се резултатите (Фото)

По пауза од 3 години во Прилеп се врати традиционалниот турнир во мал фудбал Св. Никола. Оваа година натпреварите ќе се одиграат во спортската сала на ООУ “Добре Јованоски”, а фудбалската забава ќе трае во наредните 15 дена.

Во конкуренција на сениори синоќа на програмата имаше 6 натпревари, а беа забележани следните резултати:

АСТРА КАЗИНО-ПРОЛЕТЕР 2:0
ВЛАВ ШПЕД- КОМФИ АНГЕЛ 4:0

ТЕРМИТИ АГРО БАГАШ-ПЕКАРА ЏУЛИЈАНО 3:2
СКВЕР КАФЕ РЕСЕН-КЕТЕРИНГ РУСТИКА 1:3

ТЕА АНДРЕА-ДЕКОР КОЛОР ХАЈВ КАФЕ 0:0 (2:1 пенали)
РЕСТОРАН ХРИЗАНТЕМА-АРМИЈА НА Р.М 5:1

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content