СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Почна со работа Аква паркот во Скопје

Во пресрет на високите температури, стартуваше новата летна сезона во Аква Паркот во склоп на СЦ „Борис Трајковски.

По пауза од една сезона поради пандемијата, Аква паркот повторно нуди интересни содржини за сите возрасти-десет атрактивни тобогани, базенот со бранови, бумерангот, детскиот базен, како и детско катче за забава во песок.

Од таму информираат дека водата во сите базени е збогатена со калциум хипохлорит, што ја прави најчиста, најквалитетна и најбезбедна по сите светски стандарди и е единствена од таков тип во нашата држава.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content