СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Одбележување на 20 Мај – Денот на пожарникарите

Под мотото „Хероите на градот“, денеска во кругот на Територијалната противпожарната бригада на Градот Скопје, во населбата Автокоманда, ќе биде одбележан Денот на пожарникарите – 20 Мај.

На настанот ќе се обратат градоначалничката Данела Арсовска и командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје, Звонко Томевски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content