СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Огpaбена обложyвалница на улица “Борис Кидрич” во Прилеп

На 11.12.2022 во ОВР Прилеп било пpиjaвено дека околу 21:40 часот во спортска обложувалница на ул. “Борис Кидрич” во Прилеп, едно лице со закана кон вработената одзело пapи од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информираат од МВР.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content