СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Ова се новите цени на горивата што важат од денеска

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,82% во однос на одлуката од 15.07.2022 година.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалија за 1,50 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) останува иста.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголеми за 0,50 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намали за 0,859 ден/кг и сега ќе изнесува 50,044 ден/кг.

Ова се максималните цени што важат од вторник, 19.7.2022 година:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 101,00 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 103,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 100,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 98,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 50,044 (денари/килограм).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content