СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Ни доаѓаат уште два продолжени викенди

Викендов по повод најголемиот христијански празник имавме убав продолжен викенд.

Неработни денови беа 14 април Велики Петок, и денешниот втор ден на Велигден, 17 април, понеделник.

Оваа недела според календарот, ќе работиме само три дена, па повторно имаме продолжен викенд.

Во овој месец неработен за сите граѓани е и 21 април кога се празнува Рамазан Бајрам, а истиот се паѓа во петок.

Веднаш следната недела, на почетокот на мај имаме продолжен викенд. 1 Мај се паѓа во понеделник, што значи дека заедно со викендот ќе имаме добра можност да испланираме некое патување.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content