СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Нема да има нови рестриктивни мерки

Членовите на Комисијата за заразни болести денеска заседаваат за евентуално воведување на нови рестрикции во земјава поради заштита од Ковид-19 и спречување на нов пик на болеста.

Засега не е препорачано воведување на нови мерки за заштита.

Што значи и понатаму е дозволено да се организираат свадби на затворено, а мерката за носење заштитна маска важи само за затворени простории. Нема да се бара задолжителен ПЦР тест за сите што влегуваат во земјава од земји со висок ризик каде делта варијантата е рапидно распространета.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content