СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

НБА класиката им припадна на Бостон Селтикс – Лејкерси немоќни без Леброн и Дејвис

Кошаркарската класика, дуелот помеѓу најтрофејните франшизи во НБА лигата, Бостон Селтикс и Лос Анџелес Лејкерс им припадна на Селтикс.

 

 

Мечот го обележа извонредната партија на Џејлен Браун. Крилниот играч на Бостон постигна 40 поени, на кои придодаде девет скока и три асистенции. Останатите играчи на Бостон беа далеку од Браун. Маркус Смарт постигна 15 поени, а Џејсон Тејтум и Тристан Томпсон по 14 поени.

Кај Лејкерси се истакна Хортон-Т акер со 19 поени, седум скока и шест скока, Меклемор уфрли поен помалку, а двоцифрени беа и Кузма (13), Херел (12) и Мекини (10).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content