СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Мицкоски ја поднесе иницијативата за Референдум во Државната изборна комисија

Денеска 07.09.2022 година (среда) во 12:00 часот претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски ја поднесе иницијативата за Референдум во Државната изборна комисија.

Погледнете ја неговата изјава за медиуми пред просториите на ДИК (зграда Нова Македонија) во живо:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content