СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Македонскиот кантер тим го освои Светското првенство во Израел (ВИДЕО)

Македонската репрезентацијата во CS:GO ја освои титулата на Светското првенство во Израел. Нашиот кантер тим во финалето ја совладаа Романија со 16:10 на мапата „Инферно“ и 16-11 на мапата „Мираж“.

На ова првенство настапија  Јане “aidKiT” Апостолоски, Дамјан “kyxsan” Стоилковски, Александар “CacaNito” Ќулукоски, Павле “stYleEeZ” Стојановски и Кристијан “fodor” Поповски.

Овие момчиња претходно го добија полуфиналето против Украина.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content