СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Лазаров со 11 гола и пресуди на Финска

Ракометната репрезентација на Македонија, со убедлива победа од 33:24 над Финска, ги започна квалификациите за пласман на Европското првенство. Националниот тим на теренот го предводеше капитенот Кирил Лазаров кој постигна 11 голови.
Еден од головите на 40-годишниот Лазаров ги импресионираше и луѓето од ЕХФ.
„Жива легенда“, е насловот на видеото во кое ЕХФ го постави „проектилот“ на македонскиот капитен.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content