СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Кај „загина“ македонското знаме на средбата на Заев во седиштето на СДСМ?

Занимлив детал од вчерашната средба на експремиерот и поранешен лидер на СДСМ, Зоран Заев, со партискиот врв во седиштето на владејачката партија воочи и сподели на Твитер налогот „Штурче“.

Од фотографиите што ги сподели и Заев на Фејсбук се гледа дека зад него се поставени знамињата на Европската унија, на НАТО и на СДСМ, а тоа на Македонија го нема ни зад останатите негови соговорници.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content