Кај „загина“ македонското знаме на средбата на Заев во седиштето на СДСМ?

27

Занимлив детал од вчерашната средба на експремиерот и поранешен лидер на СДСМ, Зоран Заев, со партискиот врв во седиштето на владејачката партија воочи и сподели на Твитер налогот „Штурче“.

Од фотографиите што ги сподели и Заев на Фејсбук се гледа дека зад него се поставени знамињата на Европската унија, на НАТО и на СДСМ, а тоа на Македонија го нема ни зад останатите негови соговорници.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content