СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Известување од прилепските црковни храмови за Задушница

Известување од Прилепско архиерејско намесништво за престојната Задушница.

Вo ПЕТОК И САБОТА на 25ти и 26ти, во црквата СВЕТО БЛАГОВЕШТЕНИЕ (СТАРА ЦРКВА) ќе се пејат блудци од 7.30 до 9.30 часот и од 16.00 до 17.00 часот, двата дена.

На НОВИТЕ ГРОБИШТА во 12.00 часот, а на СТАРИТЕ ГРОБИШТА во 13.00 часот, двата дена.

Во Свето Преображение (Грчка) за време на Богослужбите.

Бог да ги прости и да им дарува Царство Небесно.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content