СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Запален автомобилoт на директор на јавно претпријатие во Прилеп

Доцна синоќа опожapено е возилото на директорот на Јавното комунално претпријатие “Koмуналец” – Прилеп, Рубин Абрашоски.

Засега нема информации дали се работи за еден или повеќе сторители и на што се должи ваквиот настан.

Изминатиот период билтенот на МВР во Прилеп го преплавија настани на грабежи, тепачки и разни други кривични дела, а синоќешниот настан е само уште еден во низата.

После настанот во саботата, кога див продавач се обиде да прегази комунални инспектори од општината и полициски службеник, следуваше кражба среде бел ден во понеделникот исто така во центарот на Прилеп.

Се работеше за 21-годишник кој грабнал ташна со неколку илјади евра од жена, а потоа бил совладан од случајните минувачи.

Прилеп се повеќе наликува на Бронкс.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content