СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Дел од челните луѓе на СДСМ не ја пееја и не покажаа почит за македонската национална химна

Јавното пеење на ,,Денес над Македонија се раѓа”, не е апсолутен доказ за нечија љубов кон Македонија но кога тие што ја водат држава не го почитуваат овој национален симбол и не ги пејат стиховите посветени на создавањето на земјата, на делата на Гоце, Сандански се поставуваат низа дилеми, пишува Експрес.мк.

На вчерашната трибина на СДСМ дел од челните луѓе на партијата воопшто не ја пееја и не покажаа почит за македонската национална химна.

Целата статија можете да ја погледнете ТУКА.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content