СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Два напади во Прилеп

Прилепчанецот А.Т. (39) вчера во ОВР Прилеп пријавил дека на 06.11.2020 тој и неговиот другар биле физички нападнати од Е.Е., кој притоа со пиштол удирал по неговото возило.

Ј.З. (60) од Прилеп исто вчера пријавил дека на патот за Маркови Кули бил физички нападнат од две лица, кои употребиле тврди предмети.

 

Од СВР Битола инфромираат дека се преземаат мерки за расчистување на двата одделни физички напади.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Back to top button
Skip to content