Два напади во Прилеп

9

Прилепчанецот А.Т. (39) вчера во ОВР Прилеп пријавил дека на 06.11.2020 тој и неговиот другар биле физички нападнати од Е.Е., кој притоа со пиштол удирал по неговото возило.

Ј.З. (60) од Прилеп исто вчера пријавил дека на патот за Маркови Кули бил физички нападнат од две лица, кои употребиле тврди предмети.

 

Од СВР Битола инфромираат дека се преземаат мерки за расчистување на двата одделни физички напади.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content