СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во четврток сите кај Градскиот Саат во Прилеп: Потстрижи се, наздрави со Сараевско и помогни!

Во организација на еснафот на бербери, фризери и козметичари од Прилеп, во четврток (04.08.2022), со почеток од 19:00ч. пред Градскиот саат, ќе се одржи хуманитарен хепенинг.

Прилепчани ќе имаат можност да се уживаат во убава музика, а истовремено да се потстрижат, нашминкаат, исфенираат и да наздрават со одличното Сараевско пиво.

Собраните средства ќе бидат наменети за помош на семејствата чии домови изгopeа од удap на гpoм.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content