Во Прилеп се гласа на 142 избирачки места

17

Во Прилеп во полн ек е гласањето за претседател. Се гласа на 142 избирачки места во градот и во населените места.
Право на глас, велат од ОИК Прилеп, имаат 62.082 гласачи. Досега гласале околу 20 отсто.
Граѓаните, кои ги затекнавме на избирачките места, велат дека го оствариле своето право на глас и очекуваат идниот претседател да се грижи за интересите на државата.
Инаку, вчера од запишаните 291 болен правото на глас го искористиле 277, од старите лица во Старски дом гласале 56 од вкупно 68 и 79 затвореници од запишани 104.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content