СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во долненско полициjaта пронајде и одзеде 10 кубици нелегално ceчени дpва

На 27.04.2022 во напуштена куќа во с.Гостиражни, општина Долнени, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово, при преземање мерки и контрола пронашле околу 10,5 метри просторни нежигосани дабови огревни дрва.

Дрвата биле предадени на Шумска полиција Прилеп и по целосно докумнетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content